הבחירה שלי

שרון דנון

שחקנית

שרון דנון נולדה וגדלה בראשון לציון, מכיתה ז' עד שהתגייסה לצבא הייתה בחוג לתיאטרון. בצה"ל שירתה בתיאטרון צה"ל. בזמן הצבא השתתפה בסדנת משחק של רחל שור. ההצגה הראשונה בה שיחקה בתיאטרון הרפרטוארי הייתה "פרויקט מקבת'" במסגרת התיאטרון הקאמרי.

דנון בוגרת הסטודיו למשחק ניסן נתיב תל אביב (2003-2000), במהלך לימודיה זכתה במלגת קרן שרת אמריקה ישראל. הצגת הסיום שלה בסטודיו הייתה "מחזמר", פרי עטם של משה נאור ומעיין בלום, בבימויו של נאור, שהמשיכה ורצה אחר-כך בצוותא. בתום לימודיה שיחקה בהצגה "מיתוס", במסגרת אנסמבל עיתים של רינה ירושלמי, וטסה עם ההצגה לפסטיבלים שונים ברחבי תבל.

בשנים 2004–2012 שיחקה שרון דנון בתיאטרון אורנה פורת בתפקיד הראשי של עדי, בהצגה "העדי של עדי". היא שיחקה במדיטק בתפקיד הראשי של חנה'לה בהצגה "קרישנדו ואני" על פי ספרה של דבורה עומר. היא גם קריינה את הספר בסדרת ספרי שמע שניתן להוריד בתשלום ממרשתת האינטרנט ובנוסף לכך קריינה את הספרים "בקבוק הבושם של אמא" מאת יונה טפר, "קירות שלא רואים" מאת עפרה גלברט-אבני ו"אילן והדבר שנעלם" מאת מירה סביר.

ב-2005 שיחקה בהצגה "הדוכסית של אמלפי" בתיאטרון חיפה.

מאז 2006 שרון דנון ועד שנת 2013 הייתה שחקנית הקאמרי. היא שיחקה בקומדיה "יתוש בראש", פרי עטו של ז'ורז' פדו, בתפקיד אז'ני, חדרנית בבית מלון והייתה מועמדת על כך לפרס התיאטרון הישראלי לשחקנית המבטיחה לשנת 2006. היא זכתה במלגה ע"ש עדנה פלידל לשחקנים צעירים מטעם הקאמרי ב-2007. בהצגה "היה או לא היה" גילמה את דמותה של בלה, אשתו של אלכסנדר פן. בשנים 2010–2012 שיחקה בהצגה "מעגל הגיר הקווקזי" של ברכט בבימויו של אודי בן-משה.

ב-2004 הייתה לה תוכנית קיץ יומית "סברס" בטלוויזיה החינוכית, ששודרה בחופש הגדול.

בשנים 2005–2006 דנון הנחתה ושיחקה ב"שוונג", תוכנית נוער של מערכונים וראיונות בטלוויזיה החינוכית.

דנון שיחקה במיני-סדרה "חברות הכי טובות" בHOT, בתפקיד סופי. הסדרה מספרת על שלוש נשים בצעירותן ובבגרותן. ענת וקסמן שיחקה את סופי בבגרותה. היא שיחקה בתפקידי אורח בסדרות הטלוויזיה "אדומות", "שירות חדרים", "פרשת השבוע" ,"הבורר", "ישראל", "כדברא" ו"נופלות על הרגליים"

בקולנוע שיחקה בסרטים הקצרים- "חסימות" ו"על חבל דק" ובסרטו של חיים טבקמן "אווה"

דנון כתבה וביימה את הסרט הקצר "עקומה מעל גיל שלושים" שהוקרן בפסטיבלים שונים ברחבי העולם והיה לסרט הקצר הנצפה ביותר בסינמטקים לשנת 2014.

בשנת 2015 העלתה את הצגת היחיד שלה "למקרה שלא אהיה בסביבה" במסגרת פסטיבל ישראל, ההצגה רצה ב"צוותא" וזכתה לביקורות משבחות

היא למדה במגמת קולנוע בבית הספר לאומנויות "מנשר לאמנות" ולמדה צילום ב"צילום בעם", בית ספר לצילום.

השתתפה במגוון פרסומות- "ישרכארט", "בירה נשר", "יונידרס" ועוד

ודיבבה סרטי דיסני כגון -  "מכוניות", "קונג פו פנדה 3", "ספר הג'ונגל"

נתונים אישיים

ס"מ
ק"ג
XS/S/M/L/XL/XXL
EUR
EUR
EUR

 

שלחו לסוכנות

נא להזין נושא
נא להזין שם מלא
נא להזין מספר טלפון
נא להזין כתובת מייל חוקית
נא להזין כתובת מייל חוקית
סגור

שלחו לנמען אחר :

נא להזין נושא
נא להזין שם מלא
נא להזין כתובת מייל חוקית
נא להזין כתובת מייל חוקית
סגור